Vredestein Ultrac Vorti 265/35 R19 98 Y

5,9
Wysyłka Gratis
Dostawa 26.11.2024r.
Ultrac Vorti
UWAGA! W zależności od szerokości lub homologacji opony wzór bieżnika może się różnić.
Indeks nośności:
98 (do 750 kg)
Indeks prędkości:
Y (do 300km/h)
Data produkcji:
2020
Kraj produkcji:
Brak informacji
Opór toczenia
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny
Zobacz pełną etykietę UE
Ocena kierowców (1 opinia)
5,9 1111190
469 Nasza cena brutto
+ -
Kup teraz

Niezależne testy i opinie użytkowników tych opon

1 zebranych opinii 100% użytkowników poleca tę oponę 5,9 ocena ogólna
Pokaż opinie klientów Ukryj opinie klientów
5,9 1111190 Bardzo dobra! CONVERSE, 21.03.2015

Ocena szczegółowa

  • Sucha nawierzchnia: 6,0/6
  • Tłumienie nierówności: 6,0/6
  • Mokra nawierzchnia: 6,0/6
  • Opory toczenia: 6,0/6
  • Śnieg i błoto pośniegowe: 0,9/6
  • Wygląd opony: 6,0/6
  • Hałas: 5,0/6
  • Trwałość: -/6
Ukryj
Pokaż
Długo wybierałem nowe opony. Szukałem czegoś poprostu FAJNEGO...!!! Dotychczas zawsze jeździłem na oponach tzw. klasy PREMIUM, czyli MICHELIN, GOODYEAR, DUNLOP, BRIDGESTONE, itd... Na oponach jeżdże zawsze dwa sezony i zmieniam. Robię rocznie około 40 tys km. Kupiłem tym razem VREDESTEINY ultrac VORTI i jest nimi zachwycony!!!!!! Bardzo korzystna cena, super właściwości jezdne i do tego bardzo ładnie wyglądają! Jedyna ich wada to mimo rozmiaru 225/45/17 wyglądają na dosyć wąskie. Jest złudzenie optyczne które oczywiście nie wpływa na ich liczne walory użytkowe :-))) Polecam tą oponę i podpisuję się pod nią z czystym sumieniem!!!!!! 5 osób uznało tę opinię za pomocną, a Ty? Tak Nie

Opis opony

  • Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
    265/35 R19.
    Jej indeks prędkości - Y - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 300 km/h, a indeks nośności - 98 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 750 kg.
  • Wyjątkowo precyzyjne i bezpieczne opony Vredestein Ultrac Vorti zostały przeznaczone do szybkich, sportowych samochodów. Dzięki nim jazda jest satysfakcjonująca niezależnie od nawierzchni, także w trudnym terenie.

    Asymetryczny bieżnik – poprawia przyczepność i odprowadzanie wody na nawierzchniach mokrych i w deszczu, specjalny układ rowków zapobiega aquaplaningowi.

    Zwiększony komfort jazdy – zmniejszone drgania oraz niższa emisja hałasu.

    Dopracowana mieszanka gumy – zapewnia przyczepność i wyższą trwałość.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).