Niezależne testy i opinie
użytkowników tych opon
2
zebranych opinii
50%
użytkowników poleca tę oponę
4,3
ocena ogólna
Opis
opony
-
Rozmiar opony, którą aktualnie oglądasz to:
235/60 R16.
Jej indeks prędkości - H - oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 210 km/h, a indeks nośności - 100 - że maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać wynosi 800 kg.
-
Continental ContiCrossContact UHP jest jedną z opon przeznaczonych dla kierowców nieuznających kompromisów. Została ona zaprojektowana specjalnie na lato, dla samochodów z napędem na cztery koła, by poprawiać komfort i bezpieczeństwo szybkiej szosowej jazdy, także sportowej. Nowoczesne technologie i sprawdzona konstrukcja idą ze sobą w parze, dostarczając maksymalne osiągi.
Typ opony: letnia
Rozmiary opony: 16-23 cale
Bieżnik opony: asymetryczny
Klasa: premium
Zastosowanie: samochody osobowe, 4x4
Continental w swojej ofercie ma duży wybór opon z górnej półki, które przeznaczone są dla wymagających kierowców. Continental ContiCrossContact UHP to jedna z najlepiej ocenianych w sektorze samochodów 4x4, gdy liczą się sportowe osiągi. Za bezpieczeństwo i bezkompromisowość dynamicznej jazdy odpowiada asymetryczny bieżnik o bionicznym konturze. Dzięki niemu opona sprawuje się idealnie zarówno na nawierzchniach suchych, jak i mokrych – duża liczba nacięć i rowków odprowadza wodę i zapobiega aquaplaningowi, zmniejszając równocześnie drogę hamowania, także podczas ekstremalnych warunków. Szersze kanały obwodowe sprzyjają przyczepności, a masywne bloki barkowe utrzymaniu stabilności i wysokiej precyzji kierowania. Konstruktorom udało się także zredukować poziom hałasu dzięki asymetrycznym względem siebie połówkom bieżnika. Do produkcji Continental ContiCrossContact UHP została użyta specjalna mieszanka gumy z krzemionką, która poprawia jej wytrzymałość i sprzyja równomiernemu zużywaniu się.
Continental ContiCrossContact UHP jest wielokrotnie wyróżnianą oponą w testach. W kategorii UHP należy do najczęściej polecanych.
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.
Oszczędność (opór toczenia)
Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.
Hamowanie na mokrej nawierzchni
Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.
Hałas zewnętrzny
Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).